Žebříček
Kolik každá škola zaplatila za energie za celý rok 2024, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.
- Celý kraj letos platí
- o 6 % víc než loni
- loni 190,6 mil. Kč, letos 201,8 mil. Kč
Kvalifikační sezóna 2024: lepší polovina škol podle úspory proti roku 2023 hraje 1. ligu.
| Pořadí | Škola | Loni zaplatila | Letos zaplatila | Oproti loňsku | Dostane na inovace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | PrŠ a ZŠ Josefa Zemana, Náchod Náchod | 1,4 mil. Kč | 815 tis. Kč | ušetřila 559 tis. Kčo 41 % méně než loni | 320 tis. Kč | |
| 2. | ZŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 421 tis. Kč | 335 tis. Kč | ušetřila 86 tis. Kčo 20 % méně než loni | 57 tis. Kč | |
| 3. | Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice – SŠ a VOŠ Hořice | 7,7 mil. Kč | 6,2 mil. Kč | ušetřila 1,5 mil. Kčo 20 % méně než loni | 999 tis. Kč | |
| 4. | DD, ZŠ a ŠJ Dolní Lánov | 811 tis. Kč | 643 tis. Kč | ušetřila 168 tis. Kčo 21 % méně než loni | 104 tis. Kč | |
| 5. | SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné Hostinné | 2,0 mil. Kč | 1,6 mil. Kč | ušetřila 353 tis. Kčo 18 % méně než loni | 226 tis. Kč | |
| Nad čarou: odměna na inovace pro prvních 5 škol | ||||||
| 6. | Jiráskovo gymnázium, Náchod Náchod | 3,6 mil. Kč | 3,0 mil. Kč | ušetřila 614 tis. Kčo 17 % méně než loni | nic | |
| 7. | Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 3,0 mil. Kč | 2,5 mil. Kč | ušetřila 454 tis. Kčo 15 % méně než loni | nic | |
| 8. | SPŠ a SOŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 7,9 mil. Kč | 6,8 mil. Kč | ušetřila 1,1 mil. Kčo 14 % méně než loni | nic | |
| 9. | OA T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 1,5 mil. Kč | 1,3 mil. Kč | ušetřila 196 tis. Kčo 13 % méně než loni | nic | |
| 10. | Lepařovo gymnázium, Jičín Jičín | 1,4 mil. Kč | 1,2 mil. Kč | ušetřila 188 tis. Kčo 13 % méně než loni | nic | |
| 11. | Masarykova OA, Jičín Jičín | 1,3 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 156 tis. Kčo 12 % méně než loni | nic | |
| 12. | DD, ZŠ speciální a PrŠ, Jaroměř Jaroměř | 1,3 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 134 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 13. | SŠ zahradnická, Kopidlno Kopidlno | 6,5 mil. Kč | 5,9 mil. Kč | ušetřila 567 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 14. | SPŠ stavební a OA arch. Jana Letzela, Náchod Náchod | 9,9 mil. Kč | 9,3 mil. Kč | ušetřila 639 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 15. | SPŠ, Odborná škola a ZŠ, Nové Město nad Metují Nové Město nad Metují | 9,4 mil. Kč | 8,8 mil. Kč | ušetřila 613 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 16. | Speciální ZŠ Augustina Bartoše Úpice | 557 tis. Kč | 529 tis. Kč | ušetřila 28 tis. Kčo 5 % méně než loni | nic | |
| 17. | Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace - školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám Hradec Králové | 449 tis. Kč | 433 tis. Kč | ušetřila 16 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 18. | ZŠ Vrchlabí Vrchlabí | 235 tis. Kč | 224 tis. Kč | ušetřila 10 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 19. | Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí | 4,7 mil. Kč | 4,6 mil. Kč | ušetřila 164 tis. Kčo 3 % méně než loni | nic | |
| 20. | VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 4,4 mil. Kč | 4,3 mil. Kč | ušetřila 73 tis. Kčo 2 % méně než loni | nic | |
| 21. | Střední zemědělská škola a SOU chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 4,2 mil. Kč | 4,2 mil. Kč | ušetřila 57 tis. Kčo 1 % méně než loni | nic | |
| 22. | Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové Hradec Králové | 2,7 mil. Kč | 2,7 mil. Kč | ušetřila 12 tis. Kčskoro stejně jako loni | nic | |
| 23. | SŠ strojírenská a elektrotechnická Nová Paka | 2,2 mil. Kč | 2,2 mil. Kč | zaplatila o 5 tis. Kč vícskoro stejně jako loni | nic | |
| 24. | SŠ řemeslná, Jaroměř Jaroměř | 3,6 mil. Kč | 3,6 mil. Kč | zaplatila o 24 tis. Kč víco 1 % víc než loni | nic | |
| 25. | DD Naděje Opočno | 321 tis. Kč | 324 tis. Kč | zaplatila o 3 tis. Kč víco 1 % víc než loni | nic | |
| 26. | Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř Jaroměř | 1,4 mil. Kč | 1,4 mil. Kč | zaplatila o 35 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 27. | SPŠ Otty Wichterleho Hronov | 3,6 mil. Kč | 3,7 mil. Kč | zaplatila o 92 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 28. | SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové Hradec Králové | 3,4 mil. Kč | 3,5 mil. Kč | zaplatila o 98 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 29. | ZŠ a PrŠ, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 263 tis. Kč | 272 tis. Kč | zaplatila o 10 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 30. | Gymnázium Františka Martina Pelcla, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 2,4 mil. Kč | 2,5 mil. Kč | zaplatila o 88 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| Tyhle školy by na konci roku spadly do 2. ligy | ||||||
| 31. | MŠ, ZŠ a PrŠ, Trutnov Trutnov | 1,1 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | zaplatila o 39 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 32. | Gymnázium, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 1,3 mil. Kč | 1,4 mil. Kč | zaplatila o 67 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 33. | Gymnázium, Broumov Broumov | 700 tis. Kč | 744 tis. Kč | zaplatila o 43 tis. Kč víco 6 % víc než loni | nic | |
| 34. | VOŠ a SPŠ, Jičín Jičín · 3 fanoušci | 4,0 mil. Kč | 4,2 mil. Kč | zaplatila o 233 tis. Kč víco 6 % víc než loni | nic | |
| 35. | SUPŠ sochařská a kamenická, Hořice Hořice | 3,0 mil. Kč | 3,3 mil. Kč | zaplatila o 238 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 36. | SOŠ veterinární, Hradec Králové-Kukleny Hradec Králové | 2,5 mil. Kč | 2,7 mil. Kč | zaplatila o 196 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
Celý kraj letos zaplatil o 6 % víc než loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.