Žebříček
Kolik každá škola zaplatila za energie od ledna do června 2025, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.
- Celý kraj letos platí
- o 2 % víc než loni
- loni 95,6 mil. Kč, letos 97,5 mil. Kč
Školy, které v sezóně 2024 šetřily nejlépe. Posledních 6 na konci roku sestoupí.
| Pořadí | Škola | Loni zaplatila | Letos zaplatila | Oproti loňsku | Dostane na inovace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové Hradec Králové | 1,5 mil. Kč | 981 tis. Kč | ušetřila 553 tis. Kčo 36 % méně než loni | 301 tis. Kč | |
| 2. | Gymnázium a SOŠ pedagogická, Nová Paka Nová Paka · letos postoupila | 2,1 mil. Kč | 1,7 mil. Kč | ušetřila 464 tis. Kčo 22 % méně než loni | 265 tis. Kč | |
| 3. | ZŠ a PrŠ, Jičín Jičín · letos postoupila | 250 tis. Kč | 190 tis. Kč | ušetřila 60 tis. Kčo 24 % méně než loni | 30 tis. Kč | |
| 4. | ZŠ Vrchlabí Vrchlabí | 140 tis. Kč | 111 tis. Kč | ušetřila 29 tis. Kčo 20 % méně než loni | 16 tis. Kč | |
| 5. | DD, ZŠ speciální a PrŠ, Jaroměř Jaroměř | 417 tis. Kč | 343 tis. Kč | ušetřila 74 tis. Kčo 18 % méně než loni | 41 tis. Kč | |
| Nad čarou: odměna na inovace pro prvních 5 škol | ||||||
| 6. | SPŠ, Odborná škola a ZŠ, Nové Město nad Metují Nové Město nad Metují | 5,2 mil. Kč | 4,3 mil. Kč | ušetřila 842 tis. Kčo 16 % méně než loni | nic | |
| 7. | Gymnázium, Dobruška Dobruška · letos postoupila | 207 tis. Kč | 181 tis. Kč | ušetřila 26 tis. Kčo 13 % méně než loni | nic | |
| 8. | Masarykova OA, Jičín Jičín | 752 tis. Kč | 662 tis. Kč | ušetřila 90 tis. Kčo 12 % méně než loni | nic | |
| 9. | Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 1,6 mil. Kč | 1,4 mil. Kč | ušetřila 143 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 10. | SŠ řemeslná, Jaroměř Jaroměř | 2,0 mil. Kč | 1,8 mil. Kč | ušetřila 199 tis. Kčo 10 % méně než loni | nic | |
| 11. | Speciální ZŠ Augustina Bartoše Úpice | 354 tis. Kč | 318 tis. Kč | ušetřila 36 tis. Kčo 10 % méně než loni | nic | |
| 12. | SŠ zahradnická, Kopidlno Kopidlno | 2,5 mil. Kč | 2,2 mil. Kč | ušetřila 269 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 13. | ZŠ a PrŠ, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 140 tis. Kč | 129 tis. Kč | ušetřila 12 tis. Kčo 8 % méně než loni | nic | |
| 14. | SPŠ Otty Wichterleho Hronov | 2,1 mil. Kč | 1,9 mil. Kč | ušetřila 140 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 15. | SŠ technická a řemeslná, Nový Bydžov Nový Bydžov · letos postoupila | 3,1 mil. Kč | 2,9 mil. Kč | ušetřila 134 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 16. | Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí | 2,1 mil. Kč | 2,0 mil. Kč | ušetřila 79 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 17. | Gymnázium Františka Martina Pelcla, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 116 tis. Kč | 114 tis. Kč | ušetřila 1 tis. Kčo 1 % méně než loni | nic | |
| 18. | Lepařovo gymnázium, Jičín Jičín | 646 tis. Kč | 652 tis. Kč | zaplatila o 5 tis. Kč víco 1 % víc než loni | nic | |
| 19. | Střední zemědělská škola a SOU chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 2,3 mil. Kč | 2,4 mil. Kč | zaplatila o 78 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 20. | SŠ strojírenská a elektrotechnická Nová Paka | 1,2 mil. Kč | 1,3 mil. Kč | zaplatila o 54 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 21. | VOŠ zdravotnická, Střední zdravotnická škola a OA, Trutnov Trutnov · letos postoupila | 2,4 mil. Kč | 2,6 mil. Kč | zaplatila o 116 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 22. | SPŠ a SOŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 3,3 mil. Kč | 3,5 mil. Kč | zaplatila o 279 tis. Kč víco 9 % víc než loni | nic | |
| 23. | Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace - školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám Hradec Králové | 172 tis. Kč | 194 tis. Kč | zaplatila o 22 tis. Kč víco 13 % víc než loni | nic | |
| 24. | OA T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 698 tis. Kč | 798 tis. Kč | zaplatila o 99 tis. Kč víco 14 % víc než loni | nic | |
| 25. | SPŠ stavební a OA arch. Jana Letzela, Náchod Náchod | 4,2 mil. Kč | 4,8 mil. Kč | zaplatila o 610 tis. Kč víco 14 % víc než loni | nic | |
| 26. | VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 2,1 mil. Kč | 2,5 mil. Kč | zaplatila o 379 tis. Kč víco 18 % víc než loni | nic | |
| 27. | ZŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 137 tis. Kč | 168 tis. Kč | zaplatila o 32 tis. Kč víco 23 % víc než loni | nic | |
| 28. | Jiráskovo gymnázium, Náchod Náchod | 1,4 mil. Kč | 1,8 mil. Kč | zaplatila o 336 tis. Kč víco 23 % víc než loni | nic | |
| Tyhle školy by na konci roku spadly do 2. ligy | ||||||
| 29. | Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice – SŠ a VOŠ Hořice | 1,8 mil. Kč | 2,2 mil. Kč | zaplatila o 432 tis. Kč víco 24 % víc než loni | nic | |
| 30. | SPŠ elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška Dobruška · letos postoupila | 782 tis. Kč | 990 tis. Kč | zaplatila o 208 tis. Kč víco 27 % víc než loni | nic | |
| 31. | SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné Hostinné | 603 tis. Kč | 822 tis. Kč | zaplatila o 219 tis. Kč víco 36 % víc než loni | nic | |
| 32. | DD, ZŠ a ŠJ Dolní Lánov | 289 tis. Kč | 533 tis. Kč | zaplatila o 244 tis. Kč víco 84 % víc než loni | nic | |
| 33. | Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř Jaroměř | 405 tis. Kč | 839 tis. Kč | zaplatila o 434 tis. Kč víco 107 % víc než loni | nic | |
| 34. | PrŠ a ZŠ Josefa Zemana, Náchod Náchod | 255 tis. Kč | 739 tis. Kč | zaplatila o 484 tis. Kč víco 190 % víc než loni | nic | |
Celý kraj letos zaplatil o 2 % víc než loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.
Mimo pořadí v tomto kole
- DD Naděje (loni méně než 100 tis. Kč)
- Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové (loni méně než 100 tis. Kč)