Žebříček
Kolik každá škola zaplatila za energie od ledna do června 2025, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.
- Celý kraj letos platí
- o 2 % víc než loni
- loni 95,6 mil. Kč, letos 97,5 mil. Kč
Prvních 6 na konci roku 2025 postoupí do 1. ligy.
| Pořadí | Škola | Loni zaplatila | Letos zaplatila | Oproti loňsku | Dostane na inovace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | DD, MŠ a ŠJ, Broumov Broumov | 1,2 mil. Kč | 793 tis. Kč | ušetřila 404 tis. Kčo 34 % méně než loni | nic | |
| 2. | VOŠ a SPŠ, Jičín Jičín · letos sestoupila · 3 fanoušci | 1,5 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 338 tis. Kčo 23 % méně než loni | nic | |
| 3. | ZŠ a PrŠ, Broumov Broumov | 187 tis. Kč | 152 tis. Kč | ušetřila 35 tis. Kčo 19 % méně než loni | nic | |
| 4. | SŠ řemesel a ZŠ, Hořice Hořice | 1,1 mil. Kč | 875 tis. Kč | ušetřila 187 tis. Kčo 18 % méně než loni | nic | |
| 5. | SŠ gastronomie a služeb, Nová Paka Nová Paka | 850 tis. Kč | 741 tis. Kč | ušetřila 108 tis. Kčo 13 % méně než loni | nic | |
| 6. | ZŠ a PrŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 537 tis. Kč | 473 tis. Kč | ušetřila 65 tis. Kčo 12 % méně než loni | nic | |
| Školy nad čarou by na konci roku postoupily do 1. ligy | ||||||
| 7. | ŠJ, Hradec Králové Hradec Králové | 1,5 mil. Kč | 1,4 mil. Kč | ušetřila 149 tis. Kčo 10 % méně než loni | nic | |
| 8. | SOŠ veterinární, Hradec Králové-Kukleny Hradec Králové · letos sestoupila | 1,3 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 115 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 9. | SUPŠ sochařská a kamenická, Hořice Hořice · letos sestoupila | 1,8 mil. Kč | 1,6 mil. Kč | ušetřila 207 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 10. | Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Královéhradeckého kraje Hradec Králové | 906 tis. Kč | 829 tis. Kč | ušetřila 78 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 11. | ZŠ, Dobruška Dobruška | 205 tis. Kč | 182 tis. Kč | ušetřila 22 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 12. | SŠ hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov Trutnov | 2,2 mil. Kč | 2,1 mil. Kč | ušetřila 171 tis. Kčo 8 % méně než loni | nic | |
| 13. | SPŠ a SOŠ Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 3,4 mil. Kč | 3,2 mil. Kč | ušetřila 206 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 14. | DD, Potštejn Potštejn | 196 tis. Kč | 189 tis. Kč | ušetřila 7 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 15. | SŠ služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové | 3,1 mil. Kč | 3,1 mil. Kč | ušetřila 13 tis. Kčskoro stejně jako loni | nic | |
| 16. | DD a ŠJ, Nechanice Nechanice | 478 tis. Kč | 478 tis. Kč | skoro stejněskoro stejně jako loni | nic | |
| 17. | VOŠ zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Hradec Králové Hradec Králové | 2,7 mil. Kč | 2,7 mil. Kč | zaplatila o 19 tis. Kč víco 1 % víc než loni | nic | |
| 18. | DD Vrchlabí Vrchlabí | 133 tis. Kč | 136 tis. Kč | zaplatila o 4 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 19. | Gymnázium, Broumov Broumov · letos sestoupila | 505 tis. Kč | 517 tis. Kč | zaplatila o 12 tis. Kč víco 2 % víc než loni | nic | |
| 20. | OA, SOŠ a JŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 828 tis. Kč | 872 tis. Kč | zaplatila o 44 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 21. | Česká lesnická akademie Trutnov - SŠ a VOŠ Trutnov | 4,5 mil. Kč | 4,6 mil. Kč | zaplatila o 164 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 22. | SPŠ, Trutnov Trutnov | 835 tis. Kč | 872 tis. Kč | zaplatila o 37 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 23. | Domov mládeže, internát a ŠJ, Hradec Králové Hradec Králové | 3,3 mil. Kč | 3,6 mil. Kč | zaplatila o 265 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 24. | SOŠ a SOU, Hradec Králové Hradec Králové | 2,0 mil. Kč | 2,1 mil. Kč | zaplatila o 165 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 25. | MŠ, Speciální ZŠ a PrŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 1,2 mil. Kč | 1,3 mil. Kč | zaplatila o 116 tis. Kč víco 10 % víc než loni | nic | |
| 26. | Gymnázium Boženy Němcové, Hradec Králové Hradec Králové | 1,4 mil. Kč | 1,5 mil. Kč | zaplatila o 138 tis. Kč víco 10 % víc než loni | nic | |
| 27. | SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové Hradec Králové | 4,4 mil. Kč | 5,0 mil. Kč | zaplatila o 606 tis. Kč víco 14 % víc než loni | nic | |
| 28. | Gymnázium, Trutnov Trutnov | 1,8 mil. Kč | 2,0 mil. Kč | zaplatila o 204 tis. Kč víco 11 % víc než loni | nic | |
| 29. | SŠ profesní přípravy, Hradec Králové Hradec Králové | 936 tis. Kč | 1,1 mil. Kč | zaplatila o 144 tis. Kč víco 15 % víc než loni | nic | |
| 30. | MŠ, Trutnov Trutnov | 295 tis. Kč | 335 tis. Kč | zaplatila o 40 tis. Kč víco 13 % víc než loni | nic | |
| Tady utrácejí nejvíc navíc, tady může kraj začít šetřit | ||||||
| 31. | SPŠ stavební, Hradec Králové Hradec Králové | 1,6 mil. Kč | 1,9 mil. Kč | zaplatila o 295 tis. Kč víco 18 % víc než loni | nic | |
| 32. | ZŠ a MŠ při dětské léčebně, Janské Lázně Janské Lázně | 350 tis. Kč | 416 tis. Kč | zaplatila o 66 tis. Kč víco 19 % víc než loni | nic | |
| 33. | Gymnázium, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem · letos sestoupila | 692 tis. Kč | 892 tis. Kč | zaplatila o 201 tis. Kč víco 29 % víc než loni | nic | |
| 34. | MŠ, ZŠ a PrŠ, Trutnov Trutnov · letos sestoupila | 580 tis. Kč | 777 tis. Kč | zaplatila o 197 tis. Kč víco 34 % víc než loni | nic | |
Celý kraj letos zaplatil o 2 % víc než loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.
Mimo pořadí v tomto kole
- ZŠ a MŠ při Fakultní nemocnici, Hradec Králové (loni méně než 100 tis. Kč)
- ZŠ logopedická a MŠ logopedická (loni méně než 100 tis. Kč)