Žebříček
Kolik každá škola zaplatila za energie od ledna do září 2025, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.
- Celý kraj letos platí
- o 1 % víc než loni
- loni 121,7 mil. Kč, letos 122,6 mil. Kč
Školy, které v sezóně 2024 šetřily nejlépe. Posledních 6 na konci roku sestoupí.
| Pořadí | Škola | Loni zaplatila | Letos zaplatila | Oproti loňsku | Dostane na inovace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | DD Naděje Opočno | 515 tis. Kč | 114 tis. Kč | ušetřila 401 tis. Kčo 78 % méně než loni | 203 tis. Kč | |
| 2. | SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové Hradec Králové | 1,7 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 622 tis. Kčo 36 % méně než loni | 321 tis. Kč | |
| 3. | ZŠ Vrchlabí Vrchlabí | 142 tis. Kč | 113 tis. Kč | ušetřila 29 tis. Kčo 21 % méně než loni | 16 tis. Kč | |
| 4. | Gymnázium a SOŠ pedagogická, Nová Paka Nová Paka · letos postoupila | 2,5 mil. Kč | 2,0 mil. Kč | ušetřila 506 tis. Kčo 20 % méně než loni | 272 tis. Kč | |
| 5. | SPŠ, Odborná škola a ZŠ, Nové Město nad Metují Nové Město nad Metují | 5,9 mil. Kč | 4,9 mil. Kč | ušetřila 945 tis. Kčo 16 % méně než loni | 468 tis. Kč | |
| Nad čarou: odměna na inovace pro prvních 5 škol | ||||||
| 6. | Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 2,0 mil. Kč | 1,8 mil. Kč | ušetřila 236 tis. Kčo 12 % méně než loni | nic | |
| 7. | Gymnázium, Dobruška Dobruška · letos postoupila | 259 tis. Kč | 226 tis. Kč | ušetřila 33 tis. Kčo 13 % méně než loni | nic | |
| 8. | Speciální ZŠ Augustina Bartoše Úpice | 515 tis. Kč | 457 tis. Kč | ušetřila 58 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 9. | SŠ řemeslná, Jaroměř Jaroměř | 2,2 mil. Kč | 2,0 mil. Kč | ušetřila 221 tis. Kčo 10 % méně než loni | nic | |
| 10. | DD, ZŠ speciální a PrŠ, Jaroměř Jaroměř | 692 tis. Kč | 631 tis. Kč | ušetřila 61 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 11. | Masarykova OA, Jičín Jičín | 1,0 mil. Kč | 899 tis. Kč | ušetřila 106 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 12. | SPŠ Otty Wichterleho Hronov | 2,5 mil. Kč | 2,3 mil. Kč | ušetřila 194 tis. Kčo 8 % méně než loni | nic | |
| 13. | Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí | 2,6 mil. Kč | 2,5 mil. Kč | ušetřila 149 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 14. | Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř Jaroměř | 1,1 mil. Kč | 1,0 mil. Kč | ušetřila 68 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 15. | Střední zemědělská škola a SOU chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 2,9 mil. Kč | 2,8 mil. Kč | ušetřila 62 tis. Kčo 2 % méně než loni | nic | |
| 16. | ZŠ a PrŠ, Jičín Jičín · letos postoupila | 313 tis. Kč | 299 tis. Kč | ušetřila 14 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 17. | SPŠ a SOŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 5,2 mil. Kč | 5,1 mil. Kč | ušetřila 72 tis. Kčo 1 % méně než loni | nic | |
| 18. | Gymnázium Františka Martina Pelcla, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 173 tis. Kč | 171 tis. Kč | ušetřila 2 tis. Kčo 1 % méně než loni | nic | |
| 19. | SŠ technická a řemeslná, Nový Bydžov Nový Bydžov · letos postoupila | 3,5 mil. Kč | 3,5 mil. Kč | zaplatila o 51 tis. Kč víco 1 % víc než loni | nic | |
| 20. | SPŠ stavební a OA arch. Jana Letzela, Náchod Náchod | 5,8 mil. Kč | 5,9 mil. Kč | zaplatila o 98 tis. Kč víco 2 % víc než loni | nic | |
| 21. | SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné Hostinné | 840 tis. Kč | 873 tis. Kč | zaplatila o 33 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 22. | SŠ strojírenská a elektrotechnická Nová Paka | 1,4 mil. Kč | 1,5 mil. Kč | zaplatila o 95 tis. Kč víco 7 % víc než loni | nic | |
| 23. | Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace - školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám Hradec Králové | 262 tis. Kč | 282 tis. Kč | zaplatila o 20 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 24. | Lepařovo gymnázium, Jičín Jičín | 750 tis. Kč | 791 tis. Kč | zaplatila o 40 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 25. | VOŠ zdravotnická, Střední zdravotnická škola a OA, Trutnov Trutnov · letos postoupila | 2,9 mil. Kč | 3,1 mil. Kč | zaplatila o 218 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 26. | ZŠ a PrŠ, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 176 tis. Kč | 191 tis. Kč | zaplatila o 16 tis. Kč víco 9 % víc než loni | nic | |
| 27. | SŠ zahradnická, Kopidlno Kopidlno | 3,0 mil. Kč | 3,3 mil. Kč | zaplatila o 254 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 28. | VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 2,8 mil. Kč | 3,1 mil. Kč | zaplatila o 346 tis. Kč víco 12 % víc než loni | nic | |
| 29. | ZŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 232 tis. Kč | 264 tis. Kč | zaplatila o 32 tis. Kč víco 14 % víc než loni | nic | |
| 30. | OA T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 817 tis. Kč | 938 tis. Kč | zaplatila o 121 tis. Kč víco 15 % víc než loni | nic | |
| Tyhle školy by na konci roku spadly do 2. ligy | ||||||
| 31. | Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice – SŠ a VOŠ Hořice | 2,5 mil. Kč | 2,9 mil. Kč | zaplatila o 362 tis. Kč víco 14 % víc než loni | nic | |
| 32. | SPŠ elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška Dobruška · letos postoupila | 1,2 mil. Kč | 1,4 mil. Kč | zaplatila o 226 tis. Kč víco 19 % víc než loni | nic | |
| 33. | Jiráskovo gymnázium, Náchod Náchod | 1,6 mil. Kč | 1,9 mil. Kč | zaplatila o 341 tis. Kč víco 21 % víc než loni | nic | |
| 34. | DD, ZŠ a ŠJ Dolní Lánov | 473 tis. Kč | 726 tis. Kč | zaplatila o 252 tis. Kč víco 53 % víc než loni | nic | |
| 35. | PrŠ a ZŠ Josefa Zemana, Náchod Náchod | 390 tis. Kč | 964 tis. Kč | zaplatila o 575 tis. Kč víco 147 % víc než loni | nic | |
| 36. | Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové Hradec Králové | 114 tis. Kč | 465 tis. Kč | zaplatila o 351 tis. Kč víco 308 % víc než loni | nic | |
Celý kraj letos zaplatil o 1 % víc než loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.