Žebříček
Kolik každá škola zaplatila za energie za celý rok 2025, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.
- Celý kraj letos platí
- skoro stejně jako loni
- loni 201,8 mil. Kč, letos 201,7 mil. Kč
Školy, které v sezóně 2024 šetřily nejlépe. Posledních 6 na konci roku sestoupí.
| Pořadí | Škola | Loni zaplatila | Letos zaplatila | Oproti loňsku | Dostane na inovace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | DD Naděje Opočno | 324 tis. Kč | 235 tis. Kč | ušetřila 89 tis. Kčo 28 % méně než loni | 45 tis. Kč | |
| 2. | Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí | 4,6 mil. Kč | 3,5 mil. Kč | ušetřila 1,1 mil. Kčo 24 % méně než loni | 555 tis. Kč | |
| 3. | DD, ZŠ speciální a PrŠ, Jaroměř Jaroměř | 1,1 mil. Kč | 921 tis. Kč | ušetřila 206 tis. Kčo 18 % méně než loni | 103 tis. Kč | |
| 4. | ZŠ Vrchlabí Vrchlabí | 224 tis. Kč | 193 tis. Kč | ušetřila 32 tis. Kčo 14 % méně než loni | 17 tis. Kč | |
| 5. | SŠ zahradnická, Kopidlno Kopidlno | 5,9 mil. Kč | 5,2 mil. Kč | ušetřila 717 tis. Kčo 12 % méně než loni | 312 tis. Kč | |
| Nad čarou: odměna na inovace pro prvních 5 škol | ||||||
| 6. | Gymnázium a SOŠ pedagogická, Nová Paka Nová Paka · letos postoupila | 3,5 mil. Kč | 3,1 mil. Kč | ušetřila 367 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 7. | Masarykova OA, Jičín Jičín | 1,1 mil. Kč | 1,0 mil. Kč | ušetřila 123 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 8. | Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř Jaroměř | 1,4 mil. Kč | 1,3 mil. Kč | ušetřila 132 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 9. | SPŠ Otty Wichterleho Hronov | 3,7 mil. Kč | 3,4 mil. Kč | ušetřila 345 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 10. | ZŠ a PrŠ, Jičín Jičín · letos postoupila | 436 tis. Kč | 395 tis. Kč | ušetřila 41 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 11. | Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace - školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám Hradec Králové | 433 tis. Kč | 401 tis. Kč | ušetřila 32 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 12. | Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 2,5 mil. Kč | 2,4 mil. Kč | ušetřila 179 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 13. | SPŠ, Odborná škola a ZŠ, Nové Město nad Metují Nové Město nad Metují | 8,8 mil. Kč | 8,1 mil. Kč | ušetřila 684 tis. Kčo 8 % méně než loni | nic | |
| 14. | Gymnázium, Dobruška Dobruška · letos postoupila | 1,3 mil. Kč | 1,2 mil. Kč | ušetřila 92 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 15. | SPŠ stavební a OA arch. Jana Letzela, Náchod Náchod | 9,3 mil. Kč | 8,7 mil. Kč | ušetřila 583 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 16. | Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice – SŠ a VOŠ Hořice | 6,2 mil. Kč | 5,8 mil. Kč | ušetřila 325 tis. Kčo 5 % méně než loni | nic | |
| 17. | SŠ řemeslná, Jaroměř Jaroměř | 3,6 mil. Kč | 3,4 mil. Kč | ušetřila 163 tis. Kčo 5 % méně než loni | nic | |
| 18. | SŠ strojírenská a elektrotechnická Nová Paka | 2,2 mil. Kč | 2,2 mil. Kč | ušetřila 19 tis. Kčo 1 % méně než loni | nic | |
| 19. | OA T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 1,3 mil. Kč | 1,3 mil. Kč | zaplatila o 5 tis. Kč vícskoro stejně jako loni | nic | |
| 20. | Gymnázium Františka Martina Pelcla, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 2,5 mil. Kč | 2,5 mil. Kč | zaplatila o 23 tis. Kč víco 1 % víc než loni | nic | |
| 21. | Lepařovo gymnázium, Jičín Jičín | 1,2 mil. Kč | 1,2 mil. Kč | ušetřila 6 tis. Kčskoro stejně jako loni | nic | |
| 22. | SŠ technická a řemeslná, Nový Bydžov Nový Bydžov · letos postoupila | 5,2 mil. Kč | 5,3 mil. Kč | zaplatila o 92 tis. Kč víco 2 % víc než loni | nic | |
| 23. | ZŠ a PrŠ, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 272 tis. Kč | 277 tis. Kč | zaplatila o 5 tis. Kč víco 2 % víc než loni | nic | |
| 24. | Střední zemědělská škola a SOU chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 4,2 mil. Kč | 4,3 mil. Kč | zaplatila o 113 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 25. | SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné Hostinné | 1,6 mil. Kč | 1,7 mil. Kč | zaplatila o 66 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 26. | ZŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 335 tis. Kč | 353 tis. Kč | zaplatila o 18 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 27. | SPŠ a SOŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 6,8 mil. Kč | 7,3 mil. Kč | zaplatila o 520 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 28. | VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 4,3 mil. Kč | 4,7 mil. Kč | zaplatila o 360 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 29. | Jiráskovo gymnázium, Náchod Náchod | 3,0 mil. Kč | 3,2 mil. Kč | zaplatila o 251 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 30. | VOŠ zdravotnická, Střední zdravotnická škola a OA, Trutnov Trutnov · letos postoupila | 4,5 mil. Kč | 5,0 mil. Kč | zaplatila o 444 tis. Kč víco 10 % víc než loni | nic | |
| Tyhle školy by na konci roku spadly do 2. ligy | ||||||
| 31. | SPŠ elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška Dobruška · letos postoupila | 1,7 mil. Kč | 2,0 mil. Kč | zaplatila o 260 tis. Kč víco 15 % víc než loni | nic | |
| 32. | Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové Hradec Králové | 2,7 mil. Kč | 3,2 mil. Kč | zaplatila o 545 tis. Kč víco 21 % víc než loni | nic | |
| 33. | Speciální ZŠ Augustina Bartoše Úpice | 529 tis. Kč | 666 tis. Kč | zaplatila o 137 tis. Kč víco 26 % víc než loni | nic | |
| 34. | SUPŠ hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové Hradec Králové | 3,5 mil. Kč | 4,5 mil. Kč | zaplatila o 1,0 mil. Kč víco 29 % víc než loni | nic | |
| 35. | DD, ZŠ a ŠJ Dolní Lánov | 643 tis. Kč | 997 tis. Kč | zaplatila o 354 tis. Kč víco 55 % víc než loni | nic | |
| 36. | PrŠ a ZŠ Josefa Zemana, Náchod Náchod | 815 tis. Kč | 1,3 mil. Kč | zaplatila o 463 tis. Kč víco 57 % víc než loni | nic | |
Celý kraj letos zaplatil skoro stejně jako loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.