KHK Energy Challenge

Žebříček

Kolik každá škola zaplatila za energie za celý rok 2025, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.

Celý kraj letos platí
skoro stejně jako loni
loni 201,8 mil. Kč, letos 201,7 mil. Kč

Prvních 6 na konci roku 2025 postoupí do 1. ligy.

Pořadí Škola Loni zaplatila Letos zaplatila Oproti loňsku Dostane na inovace
1. SOŠ veterinární, Hradec Králové-Kukleny Hradec Králové · letos sestoupila 2,7 mil. Kč 2,0 mil. Kč ušetřila 657 tis. Kčo 24 % méně než loni nic
2. ZŠ a PrŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou 957 tis. Kč 832 tis. Kč ušetřila 125 tis. Kčo 13 % méně než loni nic
3. ZŠ logopedická a MŠ logopedická Choustníkovo Hradiště 456 tis. Kč 398 tis. Kč ušetřila 58 tis. Kčo 13 % méně než loni nic
4. SŠ hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov Trutnov 5,1 mil. Kč 4,5 mil. Kč ušetřila 590 tis. Kčo 12 % méně než loni nic
5. SŠ řemesel a ZŠ, Hořice Hořice 1,9 mil. Kč 1,7 mil. Kč ušetřila 214 tis. Kčo 11 % méně než loni nic
6. ZŠ, Dobruška Dobruška 384 tis. Kč 343 tis. Kč ušetřila 41 tis. Kčo 11 % méně než loni nic
Školy nad čarou by na konci roku postoupily do 1. ligy
7. ŠJ, Hradec Králové Hradec Králové 2,8 mil. Kč 2,5 mil. Kč ušetřila 259 tis. Kčo 9 % méně než loni nic
8. Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Královéhradeckého kraje Hradec Králové 2,7 mil. Kč 2,5 mil. Kč ušetřila 241 tis. Kčo 9 % méně než loni nic
9. SUPŠ sochařská a kamenická, Hořice Hořice · letos sestoupila 3,3 mil. Kč 3,0 mil. Kč ušetřila 302 tis. Kčo 9 % méně než loni nic
10. VOŠ a SPŠ, Jičín Jičín · letos sestoupila · 3 fanoušci 4,2 mil. Kč 3,8 mil. Kč ušetřila 378 tis. Kčo 9 % méně než loni nic
11. SOŠ a SOU, Hradec Králové Hradec Králové 4,2 mil. Kč 4,1 mil. Kč ušetřila 126 tis. Kčo 3 % méně než loni nic
12. DD Vrchlabí Vrchlabí 519 tis. Kč 518 tis. Kč skoro stejněskoro stejně jako loni nic
13. SPŠ a SOŠ Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem 7,4 mil. Kč 7,3 mil. Kč ušetřila 52 tis. Kčo 1 % méně než loni nic
14. DD, MŠ a ŠJ, Broumov Broumov 1,5 mil. Kč 1,4 mil. Kč ušetřila 19 tis. Kčo 1 % méně než loni nic
15. DD, Potštejn Potštejn 399 tis. Kč 399 tis. Kč skoro stejněskoro stejně jako loni nic
16. Česká lesnická akademie Trutnov - SŠ a VOŠ Trutnov 8,3 mil. Kč 8,4 mil. Kč zaplatila o 61 tis. Kč víco 1 % víc než loni nic
17. OA, SOŠ a JŠ, Hradec Králové Hradec Králové 1,6 mil. Kč 1,6 mil. Kč zaplatila o 35 tis. Kč víco 2 % víc než loni nic
18. SŠ gastronomie a služeb, Nová Paka Nová Paka 2,6 mil. Kč 2,7 mil. Kč zaplatila o 74 tis. Kč víco 3 % víc než loni nic
19. SŠ služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové 5,4 mil. Kč 5,5 mil. Kč zaplatila o 170 tis. Kč víco 3 % víc než loni nic
20. SPŠ, Trutnov Trutnov 2,7 mil. Kč 2,8 mil. Kč zaplatila o 75 tis. Kč víco 3 % víc než loni nic
21. SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové Hradec Králové 9,2 mil. Kč 9,7 mil. Kč zaplatila o 430 tis. Kč víco 5 % víc než loni nic
22. Gymnázium, Broumov Broumov · letos sestoupila 744 tis. Kč 771 tis. Kč zaplatila o 27 tis. Kč víco 4 % víc než loni nic
23. Domov mládeže, internát a ŠJ, Hradec Králové Hradec Králové 6,3 mil. Kč 6,6 mil. Kč zaplatila o 305 tis. Kč víco 5 % víc než loni nic
24. MŠ, Speciální ZŠ a PrŠ, Hradec Králové Hradec Králové 2,9 mil. Kč 3,0 mil. Kč zaplatila o 149 tis. Kč víco 5 % víc než loni nic
25. Gymnázium, Trutnov Trutnov 3,5 mil. Kč 3,7 mil. Kč zaplatila o 179 tis. Kč víco 5 % víc než loni nic
26. MŠ, Trutnov Trutnov 637 tis. Kč 671 tis. Kč zaplatila o 33 tis. Kč víco 5 % víc než loni nic
27. Gymnázium Boženy Němcové, Hradec Králové Hradec Králové 2,7 mil. Kč 2,9 mil. Kč zaplatila o 170 tis. Kč víco 6 % víc než loni nic
28. VOŠ zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Hradec Králové Hradec Králové 4,8 mil. Kč 5,3 mil. Kč zaplatila o 456 tis. Kč víco 9 % víc než loni nic
29. ZŠ a MŠ při dětské léčebně, Janské Lázně Janské Lázně 1,0 mil. Kč 1,1 mil. Kč zaplatila o 102 tis. Kč víco 10 % víc než loni nic
30. SPŠ stavební, Hradec Králové Hradec Králové 2,9 mil. Kč 3,2 mil. Kč zaplatila o 312 tis. Kč víco 11 % víc než loni nic
31. SŠ profesní přípravy, Hradec Králové Hradec Králové 2,4 mil. Kč 2,7 mil. Kč zaplatila o 266 tis. Kč víco 11 % víc než loni nic
Tady utrácejí nejvíc navíc, tady může kraj začít šetřit
32. Gymnázium, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem · letos sestoupila 1,4 mil. Kč 1,6 mil. Kč zaplatila o 147 tis. Kč víco 10 % víc než loni nic
33. ZŠ a PrŠ, Broumov Broumov 484 tis. Kč 541 tis. Kč zaplatila o 57 tis. Kč víco 12 % víc než loni nic
34. DD a ŠJ, Nechanice Nechanice 917 tis. Kč 1,1 mil. Kč zaplatila o 140 tis. Kč víco 15 % víc než loni nic
35. MŠ, ZŠ a PrŠ, Trutnov Trutnov · letos sestoupila 1,1 mil. Kč 1,4 mil. Kč zaplatila o 307 tis. Kč víco 28 % víc než loni nic

Celý kraj letos zaplatil skoro stejně jako loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.

Mimo pořadí v tomto kole