Žebříček
Kolik každá škola zaplatila za energie od ledna do června 2026, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.
- Celý kraj letos platí
- o 3 % méně než loni
- loni 97,5 mil. Kč, letos 94,4 mil. Kč
Školy, které v sezóně 2025 šetřily nejlépe. Posledních 6 na konci roku sestoupí.
| Pořadí | Škola | Loni zaplatila | Letos zaplatila | Oproti loňsku | Dostane na inovace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | SŠ řemeslná, Jaroměř Jaroměř | 1,8 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 685 tis. Kčo 38 % méně než loni | 313 tis. Kč | |
| 2. | Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání a inovace - školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám Hradec Králové | 194 tis. Kč | 120 tis. Kč | ušetřila 73 tis. Kčo 38 % méně než loni | 33 tis. Kč | |
| 3. | Gymnázium, Dobruška Dobruška | 181 tis. Kč | 131 tis. Kč | ušetřila 50 tis. Kčo 28 % méně než loni | 21 tis. Kč | |
| 4. | Střední zemědělská škola a SOU chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 2,4 mil. Kč | 1,9 mil. Kč | ušetřila 473 tis. Kčo 20 % méně než loni | 197 tis. Kč | |
| 5. | SŠ strojírenská a elektrotechnická Nová Paka | 1,3 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 199 tis. Kčo 16 % méně než loni | 75 tis. Kč | |
| Nad čarou: odměna na inovace pro prvních 5 škol | ||||||
| 6. | Jiráskovo gymnázium, Náchod Náchod | 1,8 mil. Kč | 1,5 mil. Kč | ušetřila 258 tis. Kčo 15 % méně než loni | nic | |
| 7. | SŠ řemesel a ZŠ, Hořice Hořice · letos postoupila | 875 tis. Kč | 784 tis. Kč | ušetřila 91 tis. Kčo 10 % méně než loni | nic | |
| 8. | ZŠ a PrŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou · letos postoupila | 473 tis. Kč | 420 tis. Kč | ušetřila 52 tis. Kčo 11 % méně než loni | nic | |
| 9. | Gymnázium Jaroslava Žáka, Jaroměř Jaroměř | 839 tis. Kč | 752 tis. Kč | ušetřila 87 tis. Kčo 10 % méně než loni | nic | |
| 10. | SPŠ Otty Wichterleho Hronov | 1,9 mil. Kč | 1,7 mil. Kč | ušetřila 174 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 11. | Masarykova OA, Jičín Jičín | 662 tis. Kč | 607 tis. Kč | ušetřila 56 tis. Kčo 8 % méně než loni | nic | |
| 12. | SPŠ, Odborná škola a ZŠ, Nové Město nad Metují Nové Město nad Metují | 4,3 mil. Kč | 4,0 mil. Kč | ušetřila 382 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 13. | SPŠ stavební a OA arch. Jana Letzela, Náchod Náchod | 4,8 mil. Kč | 4,5 mil. Kč | ušetřila 364 tis. Kčo 8 % méně než loni | nic | |
| 14. | OA T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Kostelec nad Orlicí | 798 tis. Kč | 744 tis. Kč | ušetřila 54 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 15. | SŠ technická a řemeslná, Nový Bydžov Nový Bydžov | 2,9 mil. Kč | 2,8 mil. Kč | ušetřila 175 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 16. | Gymnázium Františka Martina Pelcla, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 114 tis. Kč | 108 tis. Kč | ušetřila 7 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 17. | ZŠ Vrchlabí Vrchlabí | 111 tis. Kč | 104 tis. Kč | ušetřila 7 tis. Kčo 6 % méně než loni | nic | |
| 18. | Gymnázium, SOŠ a VOŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 1,4 mil. Kč | 1,4 mil. Kč | ušetřila 71 tis. Kčo 5 % méně než loni | nic | |
| 19. | Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice – SŠ a VOŠ Hořice | 2,2 mil. Kč | 2,2 mil. Kč | ušetřila 39 tis. Kčo 2 % méně než loni | nic | |
| 20. | ZŠ a PrŠ, Jičín Jičín | 190 tis. Kč | 183 tis. Kč | ušetřila 7 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 21. | SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné Hostinné | 822 tis. Kč | 793 tis. Kč | ušetřila 29 tis. Kčo 4 % méně než loni | nic | |
| 22. | Gymnázium a SOŠ pedagogická, Nová Paka Nová Paka | 1,7 mil. Kč | 1,6 mil. Kč | ušetřila 48 tis. Kčo 3 % méně než loni | nic | |
| 23. | ZŠ, Nový Bydžov Nový Bydžov | 168 tis. Kč | 167 tis. Kč | skoro stejněo 1 % méně než loni | nic | |
| 24. | ZŠ, Dobruška Dobruška · letos postoupila | 182 tis. Kč | 180 tis. Kč | ušetřila 2 tis. Kčo 1 % méně než loni | nic | |
| 25. | VOŠ zdravotnická, Střední zdravotnická škola a OA, Trutnov Trutnov | 2,6 mil. Kč | 2,6 mil. Kč | zaplatila o 63 tis. Kč víco 2 % víc než loni | nic | |
| 26. | SŠ zahradnická, Kopidlno Kopidlno | 2,2 mil. Kč | 2,3 mil. Kč | zaplatila o 62 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 27. | SPŠ a SOŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 3,5 mil. Kč | 3,7 mil. Kč | zaplatila o 136 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 28. | Lepařovo gymnázium, Jičín Jičín | 652 tis. Kč | 679 tis. Kč | zaplatila o 27 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| Tyhle školy by na konci roku spadly do 2. ligy | ||||||
| 29. | ZŠ a PrŠ, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 129 tis. Kč | 137 tis. Kč | zaplatila o 8 tis. Kč víco 6 % víc než loni | nic | |
| 30. | SŠ hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov Trutnov · letos postoupila | 2,1 mil. Kč | 2,2 mil. Kč | zaplatila o 182 tis. Kč víco 9 % víc než loni | nic | |
| 31. | VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 2,5 mil. Kč | 2,7 mil. Kč | zaplatila o 217 tis. Kč víco 9 % víc než loni | nic | |
| 32. | Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí | 2,0 mil. Kč | 2,3 mil. Kč | zaplatila o 258 tis. Kč víco 13 % víc než loni | nic | |
| 33. | SOŠ veterinární, Hradec Králové-Kukleny Hradec Králové · letos postoupila | 1,1 mil. Kč | 1,5 mil. Kč | zaplatila o 320 tis. Kč víco 28 % víc než loni | nic | |
| 34. | DD, ZŠ speciální a PrŠ, Jaroměř Jaroměř | 343 tis. Kč | 536 tis. Kč | zaplatila o 193 tis. Kč víco 56 % víc než loni | nic | |
Celý kraj letos zaplatil o 3 % méně než loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.
Mimo pořadí v tomto kole
- DD Naděje (loni méně než 100 tis. Kč)
- ZŠ logopedická a MŠ logopedická (loni méně než 100 tis. Kč)