KHK Energy Challenge

2. liga

Střední škola hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov, příspěvková organizace

Trutnov, okres Trutnov · 2. liga · domov mládeže

11.místo z 35
v 2. lize

Zatím žádní fanoušci Fandit škole

Škola od ledna do září loni zaplatila za energie 2,5 mil. Kč, letos 2,3 mil. Kč. Letos tedy ušetřila 172 tis. Kč, to je o 7 % méně než loni. Celý kraj zaplatil o 1 % víc než loni. Podle stanice ČHMÚ Trutnov se tu letos topilo o 24 % víc než loni, v pořadí to zohledňujeme. Odměnu dostane jen prvních 5 škol 1. ligy. Ve 2. lize se hraje o postup.

Loni zaplatila
2,5 mil. Kč
od ledna do září 2024
Letos zaplatila
2,3 mil. Kč
od ledna do září 2025
Ušetřila oproti loňsku
172 tis. Kč
o 7 % méně než loni
Dostane na inovace
nic
jak se to počítá

Jak se počítá odměna

Škola nesoutěží s ostatními v tom, kdo platí méně, ale sama se sebou: kolik ušetřila víc, než ušetřil zbytek kraje. Polovinu z toho dostane na inovace, když je mezi prvními 5 v 1. lize.

Odměna se vyplácí z celého roku, během roku je to průběžný odhad.

Loni zaplatila za energie
2 474 tis. Kč
Tolik by letos zaplatila, kdyby šetřila stejně jako zbytek krajePočítá se i s tím, jestli se u ní letos topilo víc nebo míň než loni.
2 487 tis. Kč
Letos doopravdy zaplatila
2 302 tis. Kč
Ušetřila navíc proti zbytku kraje
185 tis. Kč
Polovina jde škole na inovacePeníze ale dostane jen prvních 5 škol 1. ligy. Tahle škola mezi nimi není, takže celá úspora zůstane kraji.
93 tis. Kč

Odznaky 2 ze 7

Vítěz kola 1. místo v 2. lize, kolo 1. čtvrtletí 2025
Nejlepší pětka Zatím ne. Mezi prvními pěti v 1. lize, dostane peníze na inovace.
Stálice Zatím ne. Tři kola po sobě v první desítce své ligy.
Postup Zatím ne. Letos postoupila z 2. do 1. ligy.
Skokan kola Zatím ne. Největší posun v pořadí své ligy proti minulému kolu.
Celou sezónu 3 z 3 kol lepší než kraj
Dva roky dolů Zatím ne. Dva roky po sobě zaplatila za energie méně než rok předtím.

Pro školu

Hlášení do rozhlasu a tipy na úspory připraví AI z čísel výše, před zveřejněním je projděte. Plakát je hned připravený k tisku.

Výsledky ve všech kolech

Každé kolo počítá od začátku roku. Složení lig se mění po sezóně: 6 nejhorších z 1. ligy sestoupí, 6 nejlepších z 2. ligy postoupí.

Kolo Loni zaplatila Letos zaplatila Oproti loňsku Pořadí
1. pololetí 2026od ledna do června 2,1 mil. Kč 2,2 mil. Kč zaplatila o 182 tis. Kč víco 9 % víc než loni 30. v 1. lize
1. čtvrtletí 2026od ledna do března 453 tis. Kč 1,1 mil. Kč zaplatila o 654 tis. Kč víco 144 % víc než loni 28. v 1. lize
rok 2025za celý rok 5,1 mil. Kč 4,5 mil. Kč ušetřila 590 tis. Kčo 12 % méně než loni 4. v 2. lize
1.–3. čtvrtletí 2025od ledna do září 2,5 mil. Kč 2,3 mil. Kč ušetřila 172 tis. Kčo 7 % méně než loni 11. v 2. lize
1. pololetí 2025od ledna do června 2,2 mil. Kč 2,1 mil. Kč ušetřila 171 tis. Kčo 8 % méně než loni 12. v 2. lize
1. čtvrtletí 2025od ledna do března 1,3 mil. Kč 453 tis. Kč ušetřila 819 tis. Kčo 64 % méně než loni 1. v 2. lize
rok 2024za celý rok 4,0 mil. Kč 5,1 mil. Kč zaplatila o 1,1 mil. Kč víco 27 % víc než loni 31. v 2. lize

Roční výdaje na energie

2023 4,0 mil. Kč
2024 5,1 mil. Kč o 27 % víc než rok předtím
2025 4,5 mil. Kč o 12 % méně než rok předtím