Žebříček
Kolik každá škola zaplatila za energie od ledna do září 2025, a kolik za stejné období loni. Vede škola, která ušetřila největší část svého loňského účtu. Počítá se v procentech, aby malá škola měla stejnou šanci jako velká.
- Celý kraj letos platí
- o 1 % víc než loni
- loni 121,7 mil. Kč, letos 122,6 mil. Kč
Prvních 6 na konci roku 2025 postoupí do 1. ligy.
| Pořadí | Škola | Loni zaplatila | Letos zaplatila | Oproti loňsku | Dostane na inovace | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | SOŠ veterinární, Hradec Králové-Kukleny Hradec Králové · letos sestoupila | 1,8 mil. Kč | 1,5 mil. Kč | ušetřila 384 tis. Kčo 21 % méně než loni | nic | |
| 2. | ZŠ logopedická a MŠ logopedická Choustníkovo Hradiště | 311 tis. Kč | 258 tis. Kč | ušetřila 54 tis. Kčo 17 % méně než loni | nic | |
| 3. | VOŠ a SPŠ, Jičín Jičín · letos sestoupila · 3 fanoušci | 1,8 mil. Kč | 1,4 mil. Kč | ušetřila 333 tis. Kčo 19 % méně než loni | nic | |
| 4. | SŠ řemesel a ZŠ, Hořice Hořice | 1,4 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 246 tis. Kčo 18 % méně než loni | nic | |
| 5. | ŠJ, Hradec Králové Hradec Králové | 2,0 mil. Kč | 1,7 mil. Kč | ušetřila 247 tis. Kčo 13 % méně než loni | nic | |
| 6. | ZŠ a PrŠ, Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou | 616 tis. Kč | 559 tis. Kč | ušetřila 57 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| Školy nad čarou by na konci roku postoupily do 1. ligy | ||||||
| 7. | DD, MŠ a ŠJ, Broumov Broumov | 1,2 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | ušetřila 119 tis. Kčo 10 % méně než loni | nic | |
| 8. | ZŠ a PrŠ, Broumov Broumov | 242 tis. Kč | 219 tis. Kč | ušetřila 22 tis. Kčo 9 % méně než loni | nic | |
| 9. | Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Královéhradeckého kraje Hradec Králové | 1,3 mil. Kč | 1,2 mil. Kč | ušetřila 95 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 10. | ZŠ, Dobruška Dobruška | 245 tis. Kč | 225 tis. Kč | ušetřila 20 tis. Kčo 8 % méně než loni | nic | |
| 11. | SŠ hotelnictví, řemesel a gastronomie, Trutnov Trutnov | 2,5 mil. Kč | 2,3 mil. Kč | ušetřila 172 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 12. | SUPŠ sochařská a kamenická, Hořice Hořice · letos sestoupila | 2,1 mil. Kč | 2,0 mil. Kč | ušetřila 159 tis. Kčo 7 % méně než loni | nic | |
| 13. | VOŠ zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Hradec Králové Hradec Králové | 3,3 mil. Kč | 3,3 mil. Kč | ušetřila 10 tis. Kčskoro stejně jako loni | nic | |
| 14. | DD a ŠJ, Nechanice Nechanice | 769 tis. Kč | 784 tis. Kč | zaplatila o 15 tis. Kč víco 2 % víc než loni | nic | |
| 15. | SŠ služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové | 3,7 mil. Kč | 3,8 mil. Kč | zaplatila o 65 tis. Kč víco 2 % víc než loni | nic | |
| 16. | Česká lesnická akademie Trutnov - SŠ a VOŠ Trutnov | 5,7 mil. Kč | 5,8 mil. Kč | zaplatila o 158 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 17. | DD, Potštejn Potštejn | 251 tis. Kč | 259 tis. Kč | zaplatila o 8 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 18. | SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové Hradec Králové | 5,6 mil. Kč | 5,9 mil. Kč | zaplatila o 213 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 19. | Gymnázium, Broumov Broumov · letos sestoupila | 837 tis. Kč | 859 tis. Kč | zaplatila o 22 tis. Kč víco 3 % víc než loni | nic | |
| 20. | DD Vrchlabí Vrchlabí | 146 tis. Kč | 154 tis. Kč | zaplatila o 8 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 21. | SŠ gastronomie a služeb, Nová Paka Nová Paka | 1,2 mil. Kč | 1,3 mil. Kč | zaplatila o 56 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 22. | SOŠ a SOU, Hradec Králové Hradec Králové | 2,5 mil. Kč | 2,6 mil. Kč | zaplatila o 109 tis. Kč víco 4 % víc než loni | nic | |
| 23. | OA, SOŠ a JŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 1,1 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | zaplatila o 56 tis. Kč víco 5 % víc než loni | nic | |
| 24. | SPŠ, Trutnov Trutnov | 1,0 mil. Kč | 1,1 mil. Kč | zaplatila o 73 tis. Kč víco 7 % víc než loni | nic | |
| 25. | MŠ, Trutnov Trutnov | 364 tis. Kč | 392 tis. Kč | zaplatila o 28 tis. Kč víco 8 % víc než loni | nic | |
| 26. | Domov mládeže, internát a ŠJ, Hradec Králové Hradec Králové | 4,0 mil. Kč | 4,4 mil. Kč | zaplatila o 344 tis. Kč víco 9 % víc než loni | nic | |
| 27. | Gymnázium Boženy Němcové, Hradec Králové Hradec Králové | 1,8 mil. Kč | 2,0 mil. Kč | zaplatila o 181 tis. Kč víco 10 % víc než loni | nic | |
| 28. | Gymnázium, Trutnov Trutnov | 2,1 mil. Kč | 2,3 mil. Kč | zaplatila o 200 tis. Kč víco 9 % víc než loni | nic | |
| 29. | MŠ, Speciální ZŠ a PrŠ, Hradec Králové Hradec Králové | 1,4 mil. Kč | 1,5 mil. Kč | zaplatila o 145 tis. Kč víco 11 % víc než loni | nic | |
| 30. | SPŠ a SOŠ Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem | 4,1 mil. Kč | 4,7 mil. Kč | zaplatila o 527 tis. Kč víco 13 % víc než loni | nic | |
| 31. | SPŠ stavební, Hradec Králové Hradec Králové | 2,0 mil. Kč | 2,2 mil. Kč | zaplatila o 269 tis. Kč víco 14 % víc než loni | nic | |
| Tady utrácejí nejvíc navíc, tady může kraj začít šetřit | ||||||
| 32. | Gymnázium, Dvůr Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem · letos sestoupila | 879 tis. Kč | 1,0 mil. Kč | zaplatila o 141 tis. Kč víco 16 % víc než loni | nic | |
| 33. | SŠ profesní přípravy, Hradec Králové Hradec Králové | 1,0 mil. Kč | 1,2 mil. Kč | zaplatila o 179 tis. Kč víco 17 % víc než loni | nic | |
| 34. | ZŠ a MŠ při dětské léčebně, Janské Lázně Janské Lázně | 568 tis. Kč | 695 tis. Kč | zaplatila o 127 tis. Kč víco 22 % víc než loni | nic | |
| 35. | MŠ, ZŠ a PrŠ, Trutnov Trutnov · letos sestoupila | 664 tis. Kč | 896 tis. Kč | zaplatila o 232 tis. Kč víco 35 % víc než loni | nic | |
Celý kraj letos zaplatil o 1 % víc než loni. Prvních 5 škol 1. ligy dostane polovinu toho, co ušetřily navíc proti kraji, zpátky na inovace. Druhou polovinu ušetří kraj. Barevný čtvereček ukazuje, jak si škola vede proti kraji: modrá líp, červená hůř.
Mimo pořadí v tomto kole
- ZŠ a MŠ při Fakultní nemocnici, Hradec Králové (loni méně než 100 tis. Kč)